Main content

Een psychosegevoeligheid treft niet alleen de persoon die het ervaart, maar ook de mensen om hen heen.

Naasten zoeken vaak hoe ze het best kunnen ondersteunen, terwijl personen met psychosegevoeligheid nood hebben aan begrip en herkenning. AbelSamenPraten wil in deze behoefte voorzien door een laagdrempelige en warme praatgroep te creëren in Wervik.

Waarom deze praatgroep?

Lode en zijn echtgenote Cindy startten dit initiatief op basis van hun eigen ervaringen. Cindy leeft met psychoses en heeft een bewogen traject achter de rug, inclusief gedwongen opnames, medicatie en elektroconvulsietherapie (ECT). Als psychiatrisch verpleegkundige kent ze de zorgsector van binnenuit. Lode, die momenteel studeert voor een bachelor Toegepaste Psychologie, heeft als partner en vader ervaren hoe moeilijk het kan zijn om als naaste de juiste ondersteuning te bieden. Samen willen ze met AbelSamenPraten een veilige plek creëren voor personen met psychosegevoeligheid én hun naasten.

Wat kan je verwachten?

  • Een open, ondersteunende omgeving waar iedereen welkom is om ervaringen te delen.
  • Uitwisseling van tips en inzichten tussen mensen die het begrijpen.
  • Gezellige en ontspannende bijeenkomsten met ruimte voor een informele babbel.
  • Een initiatief zonder verplichtingen of kosten – deelname is volledig gratis.

We willen dat mensen zich niet alleen voelen. Een praatgroep biedt steun, erkenning en een plek om samen sterker te staan.

Voor wie?

✔ Personen met psychosegevoeligheid
✔ Naasten, zoals partners, ouders, kinderen en vrienden

Praktische informatie

📅 Eerste bijeenkomst: maandag 14 april 2025 om 18:00 (voorlopig)
📍 Locatie: Wervik (exacte zaal wordt nog gecommuniceerd via sociale media)
📢 Toekomstige data worden afgestemd op de deelnemers om zoveel mogelijk mensen de kans te geven om erbij te zijn.

Hoe deelnemen?

Je kan je aanmelden of meer info krijgen via:
📧 Mail: abelsamenpraten@gmail.com
📱 Instagram: @abelsamenpraten
📞 Telefoon: 0471 81 62 12

Dit initiatief wordt ondersteund door Zelfhulp vzw en staat open voor samenwerking met andere organisaties.


💡 Ken jij iemand die baat zou hebben bij deze praatgroep? Deel dit bericht en help mee om steun en verbinding te creëren!

  • Deel deze pagina: